۰

پیش‌بینی 5 ساله قیمت نفت

میز نفت - متوسط بهای جهانی نفت خام در پایان سال جاری با افزایش حدود ۲۹ دلار در هر بشکه نسبت به سال قبل، به حدود ۹۸ دلار در هر بشکه می‌رسد.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در آخرین گزارش خود، مروری بر وضعیت متغیرها و شاخص‌های اقتصادی داشته که بخشی از آن به موضوع بهای جهانی نفت خام و چشم‌انداز آن پرداخته است.

بعد از سه ماه متوالی افت متوسط بهای نفت خام جهان، مجددا در اکتبر رقم مزبور در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۲.۱ دلار در هر بشکه افزایش یافت و به ۹۰.۳ دلار در هر بشکه رسید.

این در حالی است که در مقایسه با اکتبر سال قبل، میانگین بهای نفت در ماه مورد بررسی، حدود ۸ دلار در هر بشکه بالاتر است.

براساس گزارش اکتبر ۲۰۲۲ صندوق بین‌المللی پول، برآورد می‌شود متوسط بهای جهانی نفت خام در پایان سال جاری با افزایش حدود ۲۹ دلار در هر بشکه نسبت به سال قبل، به حدود ۹۸ دلار در هر بشکه برسد و پیش‌بینی شده که متوسط بهای نفت خام برای سال ۲۰۲۳ هم کاهش یافته و حدود ۸۵ دلار در هر بشکه باشد.
این گزارش می‌افزاید چشم‌انداز بازار نفت خام ارائه شده توسط صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که روند کاهشی بهای نفت خام جهان طی سال‌های بعد با سرعتی ملایم استمرار یافته و در سال ۲۰۲۷ به حدود ۷۱ دلار در هر بشکه خواهد رسید.


منبع : بازار
يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹
کد مطلب: 34416
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *