۰
اوجی، تهدید به استیضاح شد

همیشه پای خجسته مهر در میان است!

​میز نفت - در حالی که اختلافات وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت در حال پایان دادن به عمر مدیریت محسن خجسته مهر در شرکت ملی نفت است، تعدادی از نمایندگان مجلس اوجی را تهدید کردند در صورت برکناری خجسته مهر، وی را استیضاح می کنند.
محسن خجسته مهر | میز نفت
محسن خجسته مهر | میز نفت
به گزارش میز نفت، طی یک ماه گذشته وزیر نفت تصمیم نهایی خود را برای برکناری خجسته مهر گرفته است و مدیرعامل شرکت ملی نفت هم با علم به این موضوع، موضع خود را تبدیل به یک تقابل کرده است.

دوئلی که اوجی و خجسته مهر به راه انداخته‌اند، در ماجرای انتصاب مدیرعامل شرکت پتروپارس به اوج خود رسید و حالا که خشم اوجی از معاون خود، جنبه عمومی پیدا کرده است، بیش از 30 نفر از نمایندگان مجلس که همگی متعلق به جریان جبهه پایداری هستند، در نامه‌ای به رئیس‌جمهور از خجسته مهر دفاع کردند.

در این نامه از وزیر نفت گلایه شده است که سعی دارد با حذف جریان انقلاب از مدیریت صنعت نفت، نیروهای تکنوکرات را به قدرت بازگرداند. یک منبع آگاه دراین‌باره به میز نفت گفت دو نماینده مجلس فشارها را بر وزیر نفت تشدید کرده‌اند و حتی کار به استیضاح کشیده شده است.

اوجی البته سعی دارد این تشنج سازمانی را مدیریت کند اما با اظهارات اخیر رئیس‌جمهور درباره تغییر مدیران ناکارآمد، هماهنگی‌های لازم را برای موج جدید تغییرات مدیریتی آغاز کرده است.

وزیر نفت به‌خوبی می‌داند عملکردش به‌شدت از سوی چهره‌های کلیدی مجلس و رئیس قوه مقننه، زیر ذره‌بین است به‌طوری‌که چند هفته پیش، محمدباقر قالیباف به شکلی باورنکردنی به اوجی تشر زد که شگفتی مدیران و کارشناسان نفتی را در پی داشت.

بااین‌وجود، اوجی حالا اعتبار خود را در معرض خطر می‌بیند؛ همه معاونانش می‌دانند او می‌خواهد خجسته مهر را برکنار کند اما جنگ قدرتی که به پا شده، تنها یک پیروز خواهد داشت. یا اوجی، پیروز از این میدان بیرون خواهد آمد و یا خجسته مهر در سمت خود ابقا می‌شود که این ابقا، یعنی پایان اقتدار وزیر نفت در وزارتخانه و معاونان خود.
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۴
کد مطلب: 34417
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *