۰

یک قرارداد دیگر در انرژی قطر

میز نفت - شرکت قطرانرژی به تازگی اعلام کرده است که تصمیم دارد با مشارکت شرکت شورون فیلیپس در مجموعه پتروشیمی رأس لفان سرمایه گذاری کند.
قطرانرژی | میزن فت
قطرانرژی | میزن فت
به گزارش میز نفت ، تفاهم نامه نهایی این قرارداد توسط سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر، مدیر شرکت قطرانرژی و بروس چین مدیر شرکت شورون فیلیپس در دوحه به امضاء رسیده است. طبق این تفاهم نامه، قرار است شرکت های فوق یک جوینت ونچر تشکیل بدهند که شرکت قطرانرژی 70 درصد و شرکت شورون فیلیپس 30 درصد از سهام آن را در اختیار دارند.

به گزارش کاماپرس، این قرارداد نشان دهنده بزرگترین سرمایه گذاری شرکت قطرانرژی در بخش پتروشیمی و نخستین سرمایه گذاری مستقیم این شرکت در 12 سال اخیر است. این مشارکت میزان تولید اتیلن را دو برابر می کند و میزان تولید سالانه پلیمر را از 2.6 میلیون تن به 4 میلیون تن افزایش می دهد.

انتظار می رود این مجموعه پتروشیمی از سال 2026 تولیدش را شروع و سالانه 2.1 میلیون تن اتیلن روانه بازار کند. به این ترتیب و با این میزان تولید اتیلن، مجموعه پتروشیمی رأس لفان به یکی از بزرگ ترین شرکت های تولیدکننده این محصول در خاورمیانه و یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان در این حوزه تبدیل خواهد شد.

منبع : کاماپرس
 
چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 34744
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *