۰

پیش‌بینی نفت 90 دلاری

میز نفت - پیش‌بینی می‌شود متوسط قیمت نفت در ۲۰۲۳ برابر با ۸۷ دلار در هر بشکه و از ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۷ حدود ۹۰ دلار در هر بشکه باشد.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، نظرسنجی از متخصصان بازار انرژی نشان می‌دهد متوسط قیمت نفت طی 5 سال آینده حدود 90 دلار در هر بشکه خواهد بود.

 این پیش‌بینی 4 تا 10 دلار در هر بشکه بالاتر از نظرسنجی انجام شده در 2022 قبل‌از حمله روسیه به اوکراین و حدود 20 دلار بالاتر ار نظرسنجی سال 2020 یعنی قبل‌از آغاز بحران کروناست.

 پیش‌بینی می‌شود متوسط قیمت نفت در 2023 برابر با 87 دلار در هر بشکه باشد، یعنی پایین‌تر از 99 دلاری که در 2022 پس‌از افزایش قیمت نفت به‌دنبال حمله روسیه به اوکراین و وضع تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور اعلام‌شده بود.

 پیش‌بینی‌های مختلفی برای قیمت نفت در 2023 وجود دارد. نیمی از متخصصانی که از آنها نظرسنجی شده انتظار قیمت بین 80 تا 95 دلار را دارند و بیش‌از 90 درصد تخمین می‌زنند قیمت نفت بین 70 تا 105 دلار در هر بشکه باشد. انتظار می‌رود قیمت نفت از 2024 تا 2027 حدود 90 دلار در هر بشکه باشد.

 مطمئناً اختلاف‌نظر درمورد قیمت نفت در سال‌های آینده، با توجه به بی‌ثباتی‌های فراوان در چرخه‌های تجاری و تغییرات زیرساختی که بر صنعت نفت تأثیر می‌گذارند، بیشتر است.

 جنگ اوکراین، تحریم‌های روسیه، افزایش رقابت بین آمریکا و چین ،ادامه مشکلات همه‌گیری کرونا و کند شدن چرخه تجارت در جهان همگی پیش‌بینی قیمت نفت در بازار را سخت می‌کند.

 این نظرسنجی با فرستادن بیش‌از 13 هزار پرسش‌نامه درمورد بازار انرژی به متخصصان این صنعت و دریافت بیش‌از هزار پاسخ بین دهم تا دوازدهم ژانویه صورت‌گرفته است. در بین پاسخ‌دهندگان، 22 درصد از متخصصان مستقیماً در تولید نفت و گاز یعنی استخراج، حفاری، تولید، پالایش، توزیع، بازاریابی و خدمات میادین نفتی فعال هستند.منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 34787
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *