۰

بحران گازوئیل در انتظار اتحادیه اروپا

میز نفت - شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی هشدار داد زمانی که ممنوعیت فرآورده های نفتی روسیه از تاریخ ۵ فوریه اجرایی شود، اتحادیه اروپا برای جایگزینی گازوئیل این کشور با مشکل مواجه خواهد شد.
اتحادیه اروپا | میز نفت
اتحادیه اروپا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه در گزارشی هشدار داد زمانی که ممنوعیت فرآورده های نفتی وارد شده از روسیه از طریق دریا و محدودیت سقف قیمت این محصولات از تاریخ 5 فوریه اجرایی شود، اتحادیه اروپا برای جایگزینی گازوئیل این کشور با مشکل مواجه خواهد شد.

این شبکه با استناد به داده‌های ردیابی کشتی‌ها از Vortexaاعلام کرد که اتحادیه اروپا در سال 2022 حدود 220 میلیون بشکه گازوئیل از روسیه وارد کرد. تا ماه دسامبر، حدود 40 درصد از این سوخت روسیه وارد اتحادیه اروپا شد.

بر اساس این گزارش، اگرچه اتکای اروپا به فرآورده های نفتی روسیه در سال گذشته میلادی کاهش یافت، در سال 2021 بیش از نیمی از محموله های دریایی وارداتی به اتحادیه اروپا و بریتانیا روسی بودند، که نشان دهنده دشواری جایگزین کردن بشکه هایی است که در کمتر از سه هفته دیگر تحت تحریم قرار خواهند گرفت.

مارک ویلیامز از مشاوران مؤسسه Wood Mackenzie به این رسانه گفت: از ابتدای فوریه جریان تجارت گازوئیل به طور کامل مجدداً سازماندهی خواهد شد.

داده‌ها نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا در حال حاضر شروع به افزایش واردات گازوئیل از عربستان سعودی و هند کرده است.

تحلیلگران می گویند که این محموله ها ممکن است در سال جاری میلادی از طریق تعدادی از پالایشگاه های نفت جدید که به زودی وارد مدار تولید می شوند، افزایش یابد.

کارشناسان همچنین به محصولات ایالات متحده به عنوان گزینه احتمالی برای کمک به جایگزین کردن گازوئیل روسیه اشاره می‌کنند.

علاوه بر این، چین ممکن است به طور غیرمستقیم به این منطقه در دستیابی به منابع گازوئیل کمک کند.

پیش‌بینی می‌شود که صادرات گازوئیل این کشور از نظر حجمی مشابه آنچه اتحادیه اروپا و بریتانیا پیش از تحریم‌ها از روسیه دریافت می‌کردند، باشد.


منبع : تسنیم
 
سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب: 34793
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *