۰

صندوق بین المللی پول از قیمت نفت

میز نفت - صندوق بین‌المللی پول (IMF) در گزارش به‌روز شده خود از چشم‌انداز اقتصاد جهانی، پیش‌بینی کرد که قیمت هر بشکه نفت در سال جاری میلادی با ۱۶.۲ درصد کاهش به ۸۱.۱۳ دلار خواهد رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، صندوق بین‌المللی پول (IMF) در گزارش به‌روز شده خود از چشم‌انداز اقتصاد جهانی، پیش‌بینی کرد که قیمت هر بشکه نفت در سال جاری میلادی با 16.2 درصد کاهش به 81.13 دلار خواهد رسید.

در این گزارش آمده است: پیش‌بینی می‌شود در سال 2023، قیمت نفت حدود 16 درصد کاهش یابد، در حالی که انتظار می‌رود قیمت کالاهای غیرسوختی به طور متوسط 6.3 درصد با کاهش مواجه شود.

صندوق بین المللی پول در ادامه افزود: میانگین قیمت پیش بینی شده نفت به دلار آمریکا بر اساس بازارهای آتی (تا تاریخ 29 نوامبر 2022)، 81.13 دلار در سال 2023 و 75.36 دلار در سال 2024 است. به این ترتیب قیمت نفت در سال آینده میلادی 7.1 درصد کاهش می یابد.

به گفته این صندوق، بازارهای انرژی با شوک ناشی از جنگ اوکراین سریعتر از آنچه انتظار می رفت شرایط خود را وفق داده‌اند. با این وجود، افزایش قیمت‌های جهانی انرژی و مواد غذایی باعث ایجاد بحران هزینه‌های زندگی در سال گذشته شد.

این صندوق در گزارش خود همچنین نوشت: قیمت های بالاتر از حد انتظار نفت، گاز و مواد غذایی به دلیل جنگ در اوکراین ممکن است بار دیگر نرخ کلی تورم را افزایش دهد.منبع : تسنیم
 
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 34886
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *