۰

شورون از ادامه صادرات نفت به اروپا خبر داد

میز نفت - طبق گفته یکی از مقامات شرکت شورون آمریکا، روند افزایش صادرات نفت آمریکا به اروپا در سال جاری میلادی هم ادامه خواهد داشت.
نفت امریکا | میز نفت
نفت امریکا | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، نایب‌رئیس بخش حمل‌ونقل و انتقال نفت در شرکت شورون آمریکا در حاشیه «اجلاس نفت آرگوس آمریکا» گفت انتظار می‌رود عطش اروپا برای نفت خام آمریکا در سال جاری میلادی هم در سطح بالایی باقی بماند.

 کالین پارفیت گفت:«یکی از تغییرات اساسی در جریان نفت، ارسال نفت خام آمریکا به اروپا بوده‌است. من مطمئن هستم اروپا در سال جاری میلادی هم به‌خاطر کمبود نفت روسیه به سراغ نفت آمریکا می‌آید».

 صادرات نفت خام آمریکا به اروپا از آوریل 2021 رو به افزایش بوده و در آخرین ماه سال گذشته میلادی به 1.69 میلیون بشکه در روز رسیده است، یعنی بالاترین رقم طی 2 سال گذشته. صادرات نفت خام آمریکا به اروپا در 2022، 70 درصد بیشتر از 2021 بود.

 افزایش صادرات نفت آمریکا به اروپا امتیاز بیشتری به شاخص نفت وست تگزاس اینترمدیت این کشور داده است. این شاخص نفتی به‌عنوان یکی از جریان‌ها در مکانیسم قیمت‌گذاری نفت برنت مورداستفاده قرار خواهد گرفت. تغییر جریان نفت که با حمله روسیه به اوکراین و تحریم‌ها و سقف قیمت اعمال شده به‌وجودآمده، اهمیت نفت آمریکا در بازار جهانی را افزایش داده است.

 یکی از دلایل اصلی افزایش صادرات نفت آمریکا به اروپا ممنوعیت واردات نفت دریایی روسیه از دسامبر سال گذشته میلادی بوده‌است. نفت خام روسیه قبل‌از این تاریخ 20 درصد از واردات نفت اروپا را تشکیل می‌داد.

 اروپا حالا برای تأمین نیاز خود به نفت و جایگزین کردن نفت روسیه، به عربستان، عراق، نیجریه، نروژ و آمریکا روی آورده است.


منبع : تسنیم
 
يکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: 34993
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *