۰

سهمیه بنزین تغییر می‌کند

میز نفت - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت که سهمیه‌های بنزین احتمالا تغییر می‌کند اما افزایش قیمتی نخواهد بود.
کارت سوخت | میز نفت
کارت سوخت | میز نفت
به گزارش میز نفت، عبدالعلی رحیمی مظفری، عضو کمیسیون انرژی، با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین در برنامه دولت و مجلس نیست، اظهار داشت: تغییر قیمت و سهمیه بندی بنزین در بودجه سال آینده هم دیده نشده است.

* بخش هایی از گفت و گوی رحیمی مظفری را در ادامه می خوانید: درباره احتمال تغییر سهمیه‌بندی؛ این موضوع قرار نیست اوضاع را بهتر کند ولی عدالت را برقرار می‌کند.

*اگر شرایط اقتصادی اجازه می‌داد و ما می‌توانستیم نسبت به اصلاح سهمیه برای خانوارهایی که بنزین دریافت نمی‌کنند و سهمیه‌ای در سوخت ندارند، اقدام کنیم قطعا بهتر بود. 

*در بودجه ۱۴۰۲ پیش‌بینی‌هایی در زمینه تغییر سهمیه‌ها شده که اگر تصویب شود این قابلیت را دارد کسانی که از هیچ سهمیه‌ای استفاده نمی‌کنند، نیز بتوانند از این سهمیه برخوردار باشند. اما در هر حال برنامه‌ای برای افزایش قیمت نداریم.

*مهم‌ترین چالش حوزه سوخت در حال حاضر این است که کسانی که از امکانات بیشتری برخوردار بوده و مصرف انرژی بالاتری دارند یارانه بیشتری نیز استفاده می‌کنند و اقشار مستضعف از یارانه کمتری بهره می‌برند.

*اکنون‌ در کشور در توزیع یارانه پنهان انرژی توازن و عدالت برقرار نیست.

*بهترین راهکار برای جلوگیری از روند افزایشی مصرف استانداردسازی وسایل مصرفی صنعت و خانگی است، اجرای مبحث ۱۹ ساختمان برای جلوگیری از هدررفت و مصرف بهینه انرژی و همچنین حذف بخش‌هایی مثل نیروگاه‌ها مصرف انرژی بالا و راندمان پایینی دارند، از دیگر راهکارهاست.

منبع: ایلنا

 
شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۲
کد مطلب: 35030
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *