۰

آلمان و بحرانی که یک تریلیون دلار خرج دارد

بحران انرژی آلمان | میز نفت
بحران انرژی آلمان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بلومبرگ در گزارشی که روز یکشنبه به نقل از سرویس تحقیقات خود منتشر کرد، هشدار داد دولت آلمان باید تا سال 2030 بیش از 1 تریلیون دلار برای مقابله با خطرات و مشکلات ناشی از بحران انرژی اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود این هزینه هنگفت شامل سرمایه‌گذاری در نوسازی شبکه‌های برق این کشور و حذف برنامه‌ریزی شده نیروگاه‌های هسته‌ای و زغال‌سنگ آن باشد.

این در حالی است که برلین با تقاضای رو به رشد برای خودروهای برقی و سیستم های گرمایشی مواجه خواهد شد. علاوه بر این، مقامات آلمانی موظف به انجام تعهدات آب و هوایی هستند.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط تنظیم کننده شبکه برق آلمان و اندیشکده آگورا انرگیونده Agora Energiewende، افزایش تقاضای برق تا حدود 30 درصد از مصرف فعلی این کشور به حدود 250 گیگاوات ظرفیت جدید پیش بینی شده تا سال 2030 خواهد رسید.

به گفته تحلیلگران، انتظار می رود که انتقال برنامه ریزی شده و دور شدن از سوخت فسیلی مستلزم نصب پنل های خورشیدی با پوشش معادل 43 زمین فوتبال و 1600 پمپ حرارتی در هر روز باشد. علاوه بر این، برنامه بلندپروازانه این کشور نیاز به ساخت 27 مزرعه بادی جدید در خشکی و چهار مزرعه بادی فراساحلی در هفته دارد.

پیش از این در ماه جاری میلادی، اندیشکده بروگل مستقر در بروکسل گزارش داده بود که کشورهای اتحادیه اروپا نزدیک به 800 میلیارد یورو (تقریباً 846 میلیارد دلار) برای اقدامات حمایتی هزینه کرده اند، چرا که این منطقه همچنان با افزایش هزینه‌های انرژی مواجه است.

بر اساس این تحلیل، 681 میلیارد یورو برای یارانه دادن به خانوارها و مشاغل به منظور کمک به آنها در پوشش هزینه های سرسام آور برق اختصاص یافته است.

طبق گزارش ها، آلمان با کنار گذاشتن نزدیک به 270 میلیارد یورو در صدر جدول هزینه های بروگل قرار دارد، در حالی که سه کشور بعدی، انگلیس، ایتالیا و فرانسه، هر کدام حدود 150 میلیارد یورو هزینه کرده‌اند.منبع : تسنیم
 
دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب: 35047
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *