۰

رشد اقتصاد چین قیمت نفت را کاهش داد

میز نفت - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۳ سنت معادل ۰.۷۳ درصد کاهش به ۸۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، قیمت نفت در روز دوشنبه پس‌از آن‌که چین رشد اقتصاد 5 درصد را به‌عنوان هدف خود در سال جاری میلادی انتخاب کرد، کاهش یافت. این رقم پایین‌تر از 5.5 درصدی است که بازارها از دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت دنیا انتظار داشتند.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 63 سنت معادل 0.73 درصد کاهش به 85 دلار و 20 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 60 سنت معادل 0.75 درصد کاهش 79 دلار و 8 سنت معامله می‌شود.

 نخست‌وزیر چین در روز یکشنبه گفت زیربنای رشد پایدار در این کشور باید نهادینه شود. تقاضای ناکافی یک مشکل قابل‌توجه در چین است.

 از طرف دیگر، قیمت نفت احتمالاً تحت تأثیر افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا قرار می‌گیرد. بانک‌های مرکزی دنیا سیاست‌های پولی خود را از ترس بالا رفتن تورم سخت‌تر کرده‌اند. تاجران امیدوارند این افزایش پایین‌تر از سال گذشته میلادی باشد.

 جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در کنگره حاضر می‌شود تا در مورد لزوم افزایش بیشتر نرخ بهره در بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت دنیا پاسخ‌گو باشد.

 افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا تا حدی هم به گزارش لیست حقوق بگیران در ماه فوریه بستگی دارد. گزارش تورم در این ماه هم هفته آینده منتشر خواهد شد.

 کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد نرخ بهره این بانک هم جهت مهار تورم افزایش خواهد یافت. انتظار می‌رود بانک مرکزی استرالیا هم نرخ بهره را 25 واحد در روز پنجشنبه افزایش دهد.منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب: 35082
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *