۰

انتقاد صریح معظمی از یارانه ها

معاون وزیر نفت با بیان این که پرداخت ماهانه بیش از ٣ هزار میلیارد تومان یارانه رمق صنعت نفت را گرفته است، گفت: بسیاری از طرحهای صنعت نفت هم اکنون با مشکل شدید منابع مالی به دلیل پرداخت یارانه‌ها مواجه هستند و مسئولان فکری به حال یارانه‌ها کنند.
به گزارش «ميزنفت» به نقل ازایسنا، منصور معظمی با اشاره به این که پرداخت یارانه از سوی وزارت نفت رمق آن را گرفته است، گفت: صنعت نفت ماهانه ٣هزار و ٧٥٠ میلیارد تومان به سازمان هدفمندی یارانه‌ها پرداخت می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با اشاره به این که اگر این رقم با ارز ٣ هزار تومانی محاسبه شود، صنعت نفت هم اکنون ۱.۲ میلیارد دلار در ماه بابت یارانه‌ها پرداخت می کند، افزود: هم اکنون سهم شرکت ملی پالایش و پخش از یارانه‌ها ٣ هزار میلیارد تومان و سهم شرکت ملی گاز ایران ٧٥٠ میلیارد تومان است.

وی با بیان این که بسیاری از طرحهای صنعت نفت هم اکنون با مشکل شدید منابع مالی به دلیل پرداخت یارانه‌ها مواجه هستند، افزود: شرکت ملی گاز ایران هم اکنون برای کشیدن خط لوله مشکل دارد در حالی که باید ماهانه حجم زیادی از منابع مالی را در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار دهد.

به گفته معظمی، پرداخت یارانه مستقیم همانند سنگی است که در چاه افتاده و در آوردن آن کار سختی است.

معاون وزیر نفت از مسئولان خواست هر چه سریعتر فکری به حال این حجم عظیم یارانه‌ها که صنعت نفت باید در اختیار سازمان هدفمندی قرار دهد، بکنند.
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 4786
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *