۰

سرنوشت نامعلوم روزانه 15 میلیون لیتر گازوئیل

علی‌رغم تولید روزانه ۲۴ میلیون لیتر گازوئیل یورو۴ در کشور تنها ۹ میلیون لیتر آن در جایگاه‌های عرضه سوخت توزیع می‌شود و از سرنوشت ۱۵ میلیون لیتر مابقی خبری در دست نیست.
به گزارش «ميزنفت» به نقل از تسنیم، طبق آمار اعلام شده از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر گازوئیل -نفت‌گاز- در پالایشگاه‌های داخلی کشور تولید می‌شود که حدود یک‌چهارم از این رقم دارای استاندارد یورو۴ است.

هم اکنون در دو پالایشگاه شهید تندگویان تهران و امام خمینی (ره) شازند اراک، روزانه ۲۴ میلیون لیتر بنزین یورو۴ تولید می‌شود که طبق اعلام سایت رسمی وزارت نفت "این مقدار تولید به صورت کامل در کشور توزیع می شود."

البته سید ناصر سجادی، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده است که "هم اکنون حدود ٩ میلیون لیتر در روز گازوئیل یورو۴ در کشور توزیع می‌شود که این رقم تا پایان امسال به حدود ١٠ میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت."

علاوه بر تناقض میان آمار رقم گازوئیل یورو۴ در کشور، آمار اعلام شده از سوی مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش درباره رقم بنزین یورو۴ عرضه شده در جایگا‌های سوخت نیز دارای اختلاف است.

در حالی سید ناصر سجادی؛ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام می‌کند:" توزیع روزانه بنزین یورو ۴ در کشور هم اکنون به میانگین ۱۳ میلیون لیتر رسیده است." که شاهرخ خسروانی؛ قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از" تولید روزانه حدود ۱۸ میلیون لیتر بنزین یورو۴ در کشور" خبر داده بود.

هم اکنون روزانه حدود ۱۵ میلیون لیتر بنزین یورو۴ در پالایشگاه شازند، دو میلیون لیتر در پالایشگاه اصفهان و ۸۰۰ هزار لیتر در پالایشگاه تبریز تولید می شود. همچنین به طور متوسط حجم واردات بنزین به کشور حدود روزانه چهار میلیون لیتر است.
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 5424
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *