۰

خرید میلیونی شارژ از حساب هم سلولی!

رئیس پلیس فتا استان البرز از دستگیری متهمی که از داخل زندان با دسترسی به رمز دوم حساب هم سلولی خود اقدام به برداشت 10 میلیونی از حساب به صورت خرید شارژ کرده بود ، خبر داد .
خرید میلیونی شارژ از حساب هم سلولی!
 به گزارش«ميزنفت»، سرهنگ «یزدان نیکنام» در تشریح این خبر گفت: چندی پیش زن جوانی با در دست داشتن شکواییه ای از دادسرای ناحیه یک کرج به این پلیس مراجعه و از سرقت میلیونی از حسابش خبر داد.
 
نیکنام افزود: با بررسی های پلیسی و استعلامات انجام شده مشخص شد که برداشت از حساب  به صورت اینترنتی و خرید شارژ صورت گرفته است .
 
رییس پلیس فتا البرز خاطر نشان کرد: کارشناسان این پلیس با ردزنی های سایبری و بکارگیری آخرین شیوه های نوین کشف جرم موفق شدند، رد متهم را در یکی از زندانهای کرج شناسایی کنند.
 
متهم با هماهنگی مقام قضایی و با رعایت تدابیر امنیتی به پلیس فتا منتقل و در رویارویی با شاکی به ناچار لب به اعتراف گشوده و پرده از سرقت اینترنتی 10 میلیون ریال از حساب شاکی اعتراف کرد .
 
متهم در تشریح ماجرا گفت : در ساعت ملاقات خانواده زندانیان ، از مکالمه یکی از هم بندیهایم با همسرش متوجه شدم که وی درخواست وجه نقد از همسرش را دارد اما وی که پول نقد همراهش نبود به دنبال راهکاری برای انتقال وجه از حساب و نقد کردن وجه مورد نظر بود  .
 
وی افزود: متهم که فرصت به دست آمده را برای برداشت اینترنتی از حساب شاکی مناسب می دید از هم بندش در زندان می خواهد تا شماره کارت و رمز دوم حساب همسرش  را در اختیار وی بگذارد تا اقدام به انتقال وجه به حساب خود کرده و در ضمن کارهای بانکی وی را نیز انجام دهد که به این وسیله مبلغ یک میلیون تومان به صورت خرید اینترنتی و خرید شارژ  از حساب شاکی برداشت می کند.  
 
سرهنگ نیکنام در پایان با هشدار به شهروندان از آنها خواست  تا در هیچ شرایطی اطلاعات بانکی خود را در اختیار افراد غیر قرار ندهند .منبع:باشگاه خبرنگاران
چهارشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب: 8645
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *