۰

زیان 6 میلیارد دلاری نیجریه به دلیل خراب کاری خطوط لوله

شرکت نفتی شل دو خط لوله بزرگ نفتی نیجریه را که از اواخر اوت به علت اقدامات خرابکارانه از کار افتاده بود، دوباره فعال کرد.
زیان 6 میلیارد دلاری نیجریه به دلیل خراب کاری خطوط لوله
به گزارش «ميزنفت» به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت بزرگ نفتی انگلیسی-هلندی شل اعلام کرد این دو خط لوله انتقال نفت که هفته گذشته با اقدامات خرابکارانه سارقان آسیب دیده بودند و فعالیتشان متوقف شده بود، ترمیم و دوباره فعال کرده است.

شعبه شرکت شل در نیجریه حالت فوق العاده را که پس از توقف فعالیت این دو خط لوله برای صادرات نفت خود اعلام کرده بود، لغو کرد. شعبه شل بیست و هشتم اوت از بسته شدن این دو خط لوله انتقال نفت به علت اقدامات خرابکارانه سارقان خبر داده بود.

اعلام حالت فوق العاده در این شرایط استثنایی به شرکتهای نفتی اجازه می دهد در صورت عدم توان رعایت قراردادهای تحویل نفت، از خود رفع مسئولیت کنند.

 خرابکاری در خطوط لوله نفت نیجریه با هدف سرقت نفت که در این کشور امری رایج است، صورت می گیرد. نیجریه بزرگ ترین تولید کننده نفت خام در آفریقا محسوب می شود و روزانه بیش از دو میلیون بشکه نفت تولید می کند. شرکت ملی نفت نیجریه در گزارش سالانه خود از افزایش 4.5 درصدی حملات و خرابکاریها در خطوط لوله نفت این کشور در سال 2014 خبر داد.

این خرابکاریها و حملات تولید نفت در نیجریه را که هشتاد درصد از درآمدهای دولت و تقریبا تمام درآمدهای صادراتی نیجریه به آن وابسته است، به شدت مختل کرده اند. طبق برآوردهای دولت نیجریه، حمله به خطوط انتقال نفت در نیجریه سالانه 6 میلیارد دلار (4 میلیارد و 300 میلیون یورو ) به این کشور شرکت زیان وارد می کند.
يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۳
کد مطلب: 8743
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *