۰

افت قیمت نفت شرکت‌های کوچک اروپا را به درد سر انداخت

در حالی که شرایط اعطای وام به شرکت های نفتی کوچک و متوسط در اروپا سخت تر شده، این شرکت ها که از کاهش قیمت نفت آسیب دیده اند، ممکن است ناگزیر به تامین منابع مالی جدید، فروش دارایی ها یا یافتن سرمایه گذاران جدید جهت پر کردن خلاهای مالی خود شوند
افت قیمت نفت شرکت‌های کوچک اروپا را به درد سر انداخت
به گزارش «ميزنفت» به نقل از  تسنیم، بسیاری از این شرکت ها قبلا به دلیل نصف شدن قیمت نفت هزینه های خود را کاهش داده و هزاران فرصت شغلی را حذف کرده اند. اما به دلیل کاهش درآمدها و پایین ماندن قیمت نفت برای دوره ای طولانی، این شرکت ها احتمالا باید کارهای بیشتری انجام دهند. افت قیمت نفت به پایین ترین رقم از اوایل سال 2009 تاکنون در ماه گذشته میلادی (حدود 40 دلار) امیدها برای ترمیم صنعت نفت را کمرنگ ساخت.

در بسیاری از موارد، بانک ها بر اساس ارزش و مقدار ذخیره نفت و گازی که دارند از بانک ها وام دریافت می کنند، بنابراین، از نظر تئوریک، هرچه افت چشم انداز قیمت نفت بیشتر باشد، این شرکت ها وام کمتری را دریافت می دارند.

یک بانکدار که ریاست یک سندیکای بخش وام را بر عهده دارد در این باره گفت: «بانک ها به طور کلی حامی (شرکت ها) هستند، اما برای برخی مشتریان و تراکنش های پرریسک تر، ممکن است شکافی در تامین مالی وجود داشته باشد که قبلا وجود نداشت و آنها باید منابع مالی جایگزینی را بیابند.»

«این نگرانی وجود دارد که بانک ها منابع مالی فعلی را برای شرکت های انرژی مورد بازنگری قرار داده و کاهش دهند. بانک ها اکنون در حال بررسی این مسئله هستند.»

شرکت ها و بانک های مربوطه سالی دو مرتبه برای مرور منابع مالی با هم تشکیل جلسه می دهند. وقتی قیمت نفت بالا بود، این جلسات به محل انجام بحث های عادی و معمول تبدیل می شد. اما در دوره پیش رو احتمالا مباحث دشواری پیش روی شرکت ها خواهد بود، زیرا به گفته چند بانکدار و موسسه مشورتی، بانک ها در پیش بینی دراز مدت خود از قیمت نفت تجدیدنظر خواهند کرد.

شرکت های اکتشاف و تولید نفت نیاز فراوانی به منابع مالی دارند.
در آمریکا، برخی شرکت های نفتی وام های سنگینی را برای سرمایه گذاری در صنعت شیل گرفته اند. چند شرکت از جمله سامسون ریسورسز، امسال با مشکلاتی مواجه شده اند.
 
يکشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب: 9063
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *