۰
۱
بلایی که وزارت نفت سر بورس آورد

پالایش یکم کاملا ضررده شد

کاهش پیاپی ارزش نمادهای صندوق ای تی اف پالایش یکم عملا سوددهی برای خریداران آن را غیر ممکن ساخته است.
پالایش یکم کاملا ضررده شد
به گزارش میز نفت، بازگشایی 4 شرکت پالایشی در روزهای گذشته و کاهش قیمت هر سهم این شرکت ها نسبت به آخرین قیمت ها ریسک خرید واحدهای صندوق ETF دوم را افزایش داده است به گونه ای که با در نظر گرفتن تخفیف اعمال شده از سوی دولت، قیمت فعلی سهام شرکت های پالایشی همانند دارایکم چندان جذاب به نظر نمی آید. 
 ارزش پالایش یکم (ETF دوم)

 افزایش قیمت سهام برخی از نمادهای این صندوق ودر هفته گذشته، موجی از امیدواری را بین خریداران واحدهای etf دوم ایجاد کرد اما تمام نماد های این صندوق همچون روزهای گذشته هفته جاری با صف فروش مواجه شدند.

اگرچه قیمت هر سهم پالایشگاه تهران و اصفهان بسیار پایین تر از نرخ تخفیفی دولت قرار دارد و در صورت تداوم این رنج منفی، خرید آن سودی برای خریداران واحدهای  etf دوم در پی نخواهد داشت اما ارزش هر سهم پالایشگاه بندرعباس علی رغم آنکه توانست در هفته های گذشته خود را به بالاتر از قیمت تخفیفی برساند تا  تنها امید خریداران واحدهای این صندوق باشد، در روزهای اخیر بورس متوقف شد تا نارضایتی بیش از پیش خریداران را به بار آورد. 
پالایشگاه های تهران و اصفهان پس از بازگشایی در رنج قیمت پایین تری نسبت به قیمت فروش دولتی قرار گرفتند و نماد پالابشگاه تبریز هم به قیمت تخفیفی رسیده که بایستی دید می توانند در روزهای آینده خود را بالا بکشند یا خیر.بخشی از سهام این شرکت ها که در اختیار دولت است در قالب صندوق etf با تخفیف 30 درصدی به متقاضیان واگذار شد که مهلت پذیره نویسی این صندوق تا یک شنبه 30 شهریور ماه تمدید شده بود.

بنا بر اظهارات مدیران بازار بورس، واحدهای ای تی اف دوم حداکثر تا یک ماه پس از آخرین روز عرضه خود، به قیمت روز قابل خرید و فروش خواهند بود اما تاکنون این نماد در معاملات قرار نگرفته است.

منبع: گروه کارو درآمد جی پلاس
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: 28654
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


محسن
Iran, Islamic Republic of
خدالعنت کنه دزدای کثیفو که ملت بدبختو گول زدن