۰
۱

دو انفجار در پالایشگاه شازند اراک

در پی انجام تعمیرات در واحد RFCC پالایشگاه شازند و در مدار بودن بخش‌های دیگر شب گذشته دو انفجار در این پالایشگاه رخ داد.
پالایشگاه شازند - عصر نفت
پالایشگاه شازند - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، ساعت 8 شب گذشته 18 بهمن ماه در هنگام عملیات تعمیر شیر شماره 5 واحد RFCC پالایشگاه شازند اراک به دلیل همزمان شدن با فعالیت دیگر بخش‌های این واحد (بویلر) دو انفجار شدید در این واحد رخ داد.

پیگیری خبرنگار فارس حاکی از ‌آن است تجمع گاز در واحد بویلر موجب این دو انفجار شد که خوشبختانه به هیچ یک از متخصصان این پالایشگاه آسیبی وارد نشد.

در حال حاضر واحد RFCC پالایشگاه شازند از مدار تولید خارج شده است که به همین دلیل تولید بنزین یورو 4 کشور به میزان 8 میلیون لیتر در روز کاسته شده است.

به گزارش فارس، روز شنبه به دلیل اشکال فنی در شیر شماره 5 واحد RFCC  عملاً تولید بنزین یورو 4 در این پالایشگاه متوقف است.

این گزارش اضافه می‌کند در طول فعالیت دولت یازدهم تنها سه حادثه مرگبار در این واحد رخ داد که در آخرین حادثه منجر به کشته شدن 4 نفر از نیروهای پیمانکاری شاغل در پالایشگاه شازند اراک شد. پالایشگاه شازند بزرگترین پالایشگاه تولید بنزین با استاندارد یورو 4 در کشور است که بنزین تولیدی آن در شهرهای تهران و اراک مورد استفاده قرار می‌گیرد.منبع : فارس
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 16623
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


دل سوخته
Iran, Islamic Republic of
باید به مدیرعامل بومی این بزرگترین پالایشگاه کشور آفرین گفت.
و دست مریزاد به قائم مقام مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش که این چنین به این دوست چندین ساله خود که در سنوات گذشته با کمک هم در این پالایشگاه در زمینه انفجار و آتش سوزی تبحر خاص داشتند و دارند.
یاد ایامی که در شازند ... داشتید.