۰

صادرات LNG آمریکا نصف می‌شود

به خاطر کاهش تقاضای گاز در بازار جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، ارزیابی‌ها حاکی از آن است که صادرات LNG آمریکا نصف شده است.
LNG | میز نفت
LNG | میز نفت
به گزارش میز نفت ، نظرسنجی کارگزاران حوزه انرژی و به خصوص فروش گاز آمریکا نشان می‌دهد انتظار می‌رود که خریداران گاز آمریکا 60 درصد سفارش ثبت شده خود برای دریافت گاز در ماه جولای را لغو کنند.

دلیل این مسئله بروز مازاد عرضه سنگین گاز در بازار به خاطر کاهش تقاضا ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است.در واقع پیش‌بینی می‌شود صادرات LNG آمریکا نسبت به ماه ژانویه نصف شود.

کارگزاران حوزه گاز بر این باورند که احتمالا تنها 35 تا 45 محموله گازی برای تحویل در ماه جولای بارگیری خواهند شد.

رقم مذکور در مقایسه با 75 محموله در ماه ژانویه و 61 محموله در ماه آوریل بسیار پایین است.آمریکا 5 ترمینال صادرات LNG دارد که توسط 4 شرکت اداره می‌شوند.

منابع آگاه می‌گویند: مشتریان مؤسسه چنیر انرژی که بزرگترین شرکت تولید کننده LNG در آمریکا به شمار می‌رود، از این شرکت خواسته‌اند تا سفارش 30 محموله گازی برای تحویل در ماه جولای را لغو کنند.

این شرکت برای ماه ژوئن تنها 10 سفارش دریافت کرده و باید گفت که دیگر شرکت‌های گازی آمریکایی شرایط مشابهی دارند.

کارشناسان بر این باورند که به خاطر پایین بودن تقاضا، شرکت‌های LNG آمریکا در حال فروش گاز خود با ضرر هستند. چرا که بالا بودن هزینه حمل و نقل ناشی از فاصله زیاد بنادر آمریکا با بازار مقصد و همچنین پایین آمدن قیمت هزینه‌ها نسبت به درآمد را برای شرکت‌های آمریکایی بالاتر برده است.

انتظار می‌رود تا ماه اکتبر هم شاهد لغو سفارشات خرید گاز آمریکا از سوی مشتریان باشیم.منبع : فارس 
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۲
کد مطلب: 27373
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *