۰

مصرف انرژی تجدیدپذیر در آمریکا رکورد زد

مصرف انرژی تجدیدپذیر در آمریکا در سال ۲۰۱۹ برای چهارمین سال متوالی رشد کرد و انرژی بادی و چوبی و انرژی ضایعات هر یک سهم ۲۴ درصدی از کل مصرف انرژی تجدیدپذیر در این کشور داشتند.
انرژی تجدیدپذیر | میز نفت
انرژی تجدیدپذیر | میز نفت
به گزارش میز نفت ، اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرد مصرف انرژی تجدیدپذیر در آمریکا سال میلادی گذشته به رکورد ۱۱.۵ کوادریلیون واحد گرمایی انگلیسی (Btu) معادل ۱۱ درصد مصرف انرژی این کشور رسید.

از انرژی تجدیدپذیر مورد استفاده، انرژی بادی که انحصارا برای تولید برق مورد استفاده قرار گرفت، سهم ۲۴ درصدی از مصرف انرژیهای تجدیدپذیر در آمریکا داشت. انرژی بادی سال گذشته انرژی آبی را مغلوب کرد و پرمصرف ترین منبع تولید برق تجدیدپذیر شد.

انرژی چوب و ضایعات هم در مصرف انرژی تجدیدپذیر در سال ۲۰۱۹ به میزان ۲۴ درصد سهم داشتند در حالی که سهم نیروی برق آبی ۲۲ درصد بود. سوختهای زیستی هم از مصرف انرژیهای تجدیدپذیر ۲۰ درصد سهم داشتند و سهم انرژی خورشیدی تنها ۹ درصد بود با این حال انرژی خورشیدی بزرگترین رشد را از نظر درصدی در میان انرژیهای تجدیدپذیر داشت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اوایل امسال اعلام کرده بود که رشد تجدیدپذیرها و کاهش تولید برق با استفاده از سوزاندن زغال سنگ باعث خواهد شد مصرف انرژی تجدیدپذیرها در آمریکا از مصرف زغال سنگ در سال ۲۰۱۹ فراتر رود.

مجموع مصرف تجدیدپذیرها در آمریکا سال میلادی گذشته یک درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۸ رشد کرد و در مقابل مصرف زغال سنگ ۱۵ درصد کاهش سالانه داشت.

طبق برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در سال ۲۰۱۹ مصرف انرژی از زغال سنگ برای ششمین سال پیاپی کاهش پیدا کرد و به پایینترین میزان از سال ۱۹۶۴ رسید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، به دلیل افزایش تولید گاز طبیعی و افزایش تولید برق با استفاده از گاز طبیعی، ظرفیت تولید برق با استفاده از زغال سنگ در آمریکا رو به کاهش است و تولید برق با مصرف زغال سنگ در یک دهه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و در سال ۲۰۱۹ به پایینترین میزان در ۴۲ سال اخیر رسید.
منبع : ایسنا
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۵
کد مطلب: 28608
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *