۰

میزان تقاضای جهانی برای نفت تا پایان 2021

تحلیلگران اس پی گلوبال پلتس انتظار دارند تقاضا برای نفت تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰۲.۶ میلیون بشکه در روز برسد یعنی بالاترین رقم از پایان ۲۰۱۹ ولی تقاضا برای سوخت هواپیما تا ۲۰۲۲ یا حتی ۲۰۲۳ بهبود نخواهد یافت.
تواید نفت | میز نفت
تواید نفت | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، تحلیلگران عقیده دارند تقاضای جهانی برای نفت تا پایان سال جاری میلادی به سطح قبل از بحران کرونا یعنی حدود 100 میلیون بشکه در روز باز می‌گردد که نتیجه افزایش تقاضا برای بنزین، دیزل و سوخت است.

 طبق گفته این تحلیلگران، سوخت هواپیما که حدود 8 درصد از تقاضای جهانی نفت را تشکیل می‌دهد همچنان پایین خواهد ماند و در 2022 یا حتی 2023 به سطح قبل از بحران کرونا می‌رسد.

 جیوانی سریو، سرپرست تحقیقات موسسه ویتول در وبیناری با میزبانی بلومبرگ گفت تقاضای نفت تا پایان سال جاری میلادی به عدد جادویی 100 میلیون بشکه در روز می رسد ولی همه چیز تا حد زیادی بستگی به گسترش واکسیناسیون کرونا دارد که انتظار می‌رود در تابستان سرعت بگیرد.

 وی گفت افزایش فعالیت کارخانه‌ای باعث بالا رفتن تقاضا برای نفت خواهد شد و تقاضا برای بنزین، نفت گاز و سایر سوخت ها تا پایان سال به سطح قابل توجهی خواهد رسید. ولی دورنمای سوخت هواپیما همچنان ضعیف است و تقاضا برای آن به سختی در 2022 به سطح قبل از کرونا می‌رسد.

 ناتاشا کانوا، سرپرست استراتژی کالا در موسسه جی پی مورگان هم عقیده دارد تقاضای نفت تا دسامبر  2021 به سطح 2019 می‌رسد ولی تقاضا برای سوخت هواپیما تا ماه مه 2022 بهبود نخواهد یافت.

راجر براون، مدیرعامل شرکت انرژی وارو هم انتظار ندارد تقاضا برای سوخت هواپیما حداقل تا 2023 یا حتی 2024 بهبود یابد ولی نسبت به بهبود تقاضا برای بنزین و دیزل امیدوار است. وی گفت:«مسئله فقط مربوط به رفتار مصرف‌کننده نمی‌شود بلکه سرعت واکسیناسیون هم اهمیت دارد که در مناطق مختلف متفاوت است. بنابراین تقاضا برای سوخت هواپیما آخرین محصولی است که بهبود می یابد».

 تقاضا برای نفت در سال گذشته میلادی 9 درصد کاهش یافت و به متوسط 93.10 میلیون بشکه در روز رسید در حالی که در 2019 برابر با  102 میلیون بشکه در روز بود.

 تحلیلگران پلتس انتظار دارند تقاضا برای نفت تا پایان سال جاری میلادی به 102.6 میلیون بشکه در روز برسد یعنی بالاترین رقم ازپایان 2019 که برابر با 103.9 میلیون بشکه در روز بود.
منبع : تسنیم
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب: 29455
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *