۰

آمریکا از ذخایر استراتژیک نفتی خود برداشت می کند

میز نفت - افزایش قیمت بنزین در آمریکا و تصمیم اوپک پلاس برای ادامه افزایش تدریجی تولید علیرغم تقاضای آمریکا، جو بایدن را به فکر برداشت از ذخایر استراتژیک نفتی انداخته است.
جنیفر گرانهولم | میز نفت
جنیفر گرانهولم | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، وزیر انرژی آمریکا اعلام کرد به‌دنبال رد درخواست آمریکا توسط اوپک پلاس برای افزایش بیشتر تولید، جو بایدن در نظر دارد برداشت از ذخایر استراتژیک نفتی را جهت پایین آوردن قیمت بنزین در کشور آغاز کند.
جنیفر گرانهولم در پاسخ به این سوال که آمریکا چه کاری برای کاهش قیمت بنزین انجام می‌دهد گفت:« برداشت از ذخایر استراتژیک نفتی مطمئنا یکی از گزینه‌های روی میز است. رییس‌جمهور بیشتر در این‌مورد توضیح خواهد داد».
ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا بزرگ‌ترین ذخایر نفت خام اضطراری در دنیاست و در حال حاضر حدود 600 میلیون بشکه نفت خام دارد.

اوپک پلاس درخواست آمریکا برای افزایش سریع تولید نفت را رد کرد

بایدن روسیه و اوپک را برای قیمت بالای نفت و گاز در آمریکا مقصر اعلام کردگرانهولم اضافه کرد:«دولت بایدن بسیار نگران قیمت بنزین است».  

ائتلاف اوپک پلاس در روز پنجشنبه درخواست آمریکا و سایر کشورهای بزرگ مصرف‌کننده نفت برای افزایش بیشتر تولید را رد کرد و تصمیم گرفت به روند افزایش تدریجی تولید خود ادامه دهد. دلیل این ائتلاف برای این رویکرد محتاطانه این است که کسری بازار نفت در سه‌ماهه پایانی سال جاری میلادی کمتر از حد انتظار خواهد بود و این تعادل در سال آینده به مازاد تولید تبدیل می‌شود.

جو بایدن چند روز قبل‌از آن در اجلاس گروه 20 در رم اعلام کرده بود که تصمیم اوپک پلاس برای عدم افزایش تولید بر طبقه کارگر آمریکا تاثیر می‌گذارد.بالا رفتن قیمت نفت، تقاضای بالای بنزین در آمریکا و کاهش ذخایر بنزین در این کشور، قیمت آن را در هفته های اخیر به بالاترین رقم طی 7 سال گذشته رسانده‌است.متوسط قیمت داخلی بنزین معمولی در آمریکا در پنجم نوامبر 3٫421 دلار در هر گالن بود.
 


منبع : تسنیم
 
شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 31592
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *