۰

اقدام هماهنگ هند با آمریکا

میز نفت - هند قصد دارد حدود پنج میلیون بشکه نفت از ذخایر نفت استراتژیک خود را در راستای اقدام هماهنگ با آمریکا و متحدان دیگرش به منظور پایین بردن قیمت‌ها بفروشد.
نفت هند - میز نفت
نفت هند - میز نفت
به گزارش میز نفت ، یک منبع آگاه که مایل نبود نامش فاش شود به بلومبرگ گفت: این عرضه ممکن است ظرف یک هفته آینده انجام شود و هند و کشورهای دیگر ممکن است فروش مقادیر بیشتری نفت را در مقطع دیگری بررسی کنند. نفت هند به پالایشگاههایی شامل پالایشگاههای تحت اداره شرکت پالایش و پتروشیمی مانگالور و هندوستان پترولیوم فروخته خواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اگرچه این حجم معادل کمتر از نصف مصرف روزانه نفت هند است، آزادسازی آن یک اقدام نمادین است و نشان می دهد مصرف کنندگان نفت تمایل دارند با یکدیگر علیه نفوذ اوپک بر بازارها متحد شوند. جو بایدن، رییس جمهور آمریکا قرار است امروز برداشت نفت از ذخایر به همراه هند، ژاپن و کره جنوبی را اعلام کند.

در همین حال رویترز گزارش کرد روسیه اعلام کرد که به اجرای کامل تعهدات خود تحت توافق اوپک پلاس متعهد مانده است و ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه با وجود صحبت کشورهای مصرف کننده بزرگ برای انتشار ذخایر نفت استراتژیکشان، هیچ برنامه‌ای برای تماس با شرکای خود در اوپک پلاس ندارد.منبع : ایسنا
 
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۶
کد مطلب: 31821
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *