۰

کاهش صادرات نفت و سوخت روسیه

میز نفت - متوسط صادرات نفت خام روسیه در ماه سپتامبر ۲۸۰ هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه گذشته کاهش داشته و به ۳.۱۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.صادرات محصولات نفتی روسیه هم ۱۴۶ هزار بشکه در روز در این ماه پایین آمده و به ۲.۲۶ میلیون بشکه در روز رسیده‌است.
نفت روسیه | میز نفت
نفت روسیه | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، اطلاعات پترولاجستیکس نشان می‌دهد صادرات نفت خام و محصولات پالایش‌شده روسیه کاهش چشمگیری در ماه سپتامبر داشته‌است.

طبق گزارش این مؤسسه تحقیقاتی که روند صادرات بزرگ‌ترین صادرکنندگان نفت دنیا را دنبال می‌کند، متوسط صادرات نفت خام روسیه در این ماه 3.15 میلیون بشکه در روز بوده‌ که 280 هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه اوت کمتر است. صادرات نفت خام روسیه به اروپا 314 هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه گذشته کاهش‌یافته و به حدود 900 هزار بشکه در روز رسیده‌است.

این اطلاعات نشان می‌دهد صادرات نفت روسیه به آسیا که در حال حاضر بزرگ‌ترین بازار این کشور است، بیش‌از 250 هزار بشکه در روز در ماه سپتامبر کاهش‌یافته و به متوسط روزانه 1.6 میلیون بشکه رسیده‌است. طبق این گزارش، 187 هزار بشکه در روز از نفت روسیه بر روی آب‌هاست و هنوز هیچ مقصد مشخصی ندارد.

صادرات محصولات نفتی روسیه هم 146 هزار بشکه در روز در این ماه پایین آمده و به 2.26 میلیون بشکه در روز رسیده‌است.

از طرف دیگر، اطلاعات شرکت کپلر نشان می‌دهد صادرات نفت روسیه طی هفت‌ ماه گذشته 17 درصد نسبت‌به سال قبل افزایش یافته‌، اما صادرات سوخت این کشور 5‌.5 درصد طی همین دوره پایین آمده‌است.

طبق گفته برخی منابع ناشناس در کنفرانس انرژی اپک، سقف قیمت نفت خام اورال روسیه حدود 50 دلار در هر بشکه درنظرگرفته‌شده است. سقف قیمت تعیین‌شده برای بنزین و دیزل روسیه بالاتر از نفت خام و قیمت تعیین‌شده برای نفتا و سوخت سولفور بالای روسیه پایین‌تر از نفت خام این کشور خواهد بود.

یکی از شرایطی که در سیستم تعیین سقف قیمت برای محصولات روسیه در نظر گرفته‌شده این است که خریداران نفت خام و محصولات نفتی این کشور نمی‌توانند دوباره آن را به فروش برسانند.

منبع : تسنیم
 
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب: 33965
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *