۰

خرید پالایشگاه های اروپایی به کما رفت

یک منبع اگاه گفت: علی رغم توافق صورت گرفته با مسئولان سیاسی 5 کشور اروپایی برای برداشته شدن تحریم ها، خبرهایی از لغو توافقات صورت گرفته برای خرید چند پالایشگاه نفتی ورشکسته در اروپا به گوش می رسد.
خرید پالایشگاه های اروپایی به کما رفت
به گزارش «ميزنفت»، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به اینکه علی رغم توافق صورت گرفته با مسئولان سیاسی 5 کشور اروپایی برای برداشته شدن تحریم، خبرهایی از لغو توافقات صورت گرفته برای خرید چند پالایشگاه نفتی ورشکسته در اروپا به گوش می رسد.

این منبع اگاه ادامه داد: در گذشته مذاکراتی برای خرید چند پالایشگاه نفتی در اروپا مطرح شده بود اما با توافقات صورت گرفته به جای آنکه در کار خرید این پالایشگاه ها تسهیل شود، طرف‌های خارجی اعلام کرده‌اند تا زمانی که تحریم ها به طور کلی برطرف نشود به هیچ عنوان نمی توانیم پالایشگاهی را به ایرانی بفروشیم.

این گزارش حاکی است یکی از سیاست های ایران از چندین سال قبل احداث و خرید پالایشگاه در چند کشور اروپایی و آسیایی بود و حتی رئیس سابق اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی از احداث 9 پالایشگاه در آفریقا و آسیا خبر داده بود.

از سوی دیگر ایران برای خرید چند پالایشگاه نفت خام در یونان، فرانسه و ایتالیا اقدام کرده بود، با شرایطی که پیش آمده است به نظر می رسد روند خرید این پالایشگاه ها با مشکلات عدیده ای مواجه شده است.

این گزارش اضافه می کند در حال حاضر بخش عمده ای از درآمد کشور از فروش نفت خام تامین می شود و حتی وزیر نفت نیز از افزایش فروش نفت خام به منظور تامین درآمد کشور پس از لغو تحریم های نفتی خبر داده و اعلام کرده است پس از لغو تحریم ها ایران به عنوان دومین کشور تولید کننده نفت اوپک محسوب خواهد شد.
شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب: 8488
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *