۰
4 هفته فرصت برای پرداخت بدهی های «ب.ز»

سوار بر بال «وکلای چشم آبی»

در حالی که انتظار می رفت دادگاه چهارم بابک زنجانی امروز برگزار شود، باید تا 9 آبان ماه صبر کرد تا جلسه چهارم دادگاه متهم نفتی تیتر رسانه ها شود؛ 3 جلسه دادگاهی که مرتبه سومش در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد با اعلام آمادگی وکلای خارجی میلیارد موحنایی برای پرداخت بدهی وی، دادگاه چهارم را به تعویق انداخت.
سوار بر بال «وکلای چشم آبی»
به گزارش «ميزنفت»، در ابتدای جلسه دوم دادگاه بابک زنجانی، قاضی صلواتی از اعلام آمادگی وکلای خارجی متهم برای پرداخت بدهی وی خبر داد و روز بعد نیز شرکت ملی نفت گفت این شرکت آماده همکاری برای نفد کردن طلب خود است. با این اعلام آمادگی که البته تکرار ادعاهای گذشته است، وکلای متهمان خواستار استمهال بررسی پرونده در دادگاه شدند که با موافقت قاضی صلواتی همراه شد.

گرچه قاضی دادگاه دلیل این تعویق را درخواست «وکلای داخلی» متهم عنوان کرد اما به نظر می رسد «وکلای خارجی» کلاهبردار نفتی، نقش اصلی را در این استمهال ایفا کرده اند؛ هنوز مشخص نیست ادعای این وکلا برای نقد کردن بدهی بابک زنجانی به شرکت ملی نفت چقدر می تواند واقعیت داشته باشد، با این وجود شرکت ملی نفت برای تایید ادعای خود مبنی بر عدم همکاری متهم برای پرداخت بدهی های خود بار دیگر به دنبال ادعاهای دوستان مرد موحنایی رفت و قرار است این ادعا را بررسی کند هر چند که معتقدند در نهایت هیچ بدهی پرداخت نخواهد شد.

سال گذشته بود که حمید حسینی، خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران نیز اعلام کرده که یک ایرانی مستقر در خارج از کشور که نخواسته نامش فاش شود پرداخت کل بدهی‌های بابک زنجانی را تقبل کرده است.

حسینی با بیان این که مدیران بانکی اعلام کرده‌اند این که کسی پیدا شده و مدعی پرداخت بدهی بدهی بابک زنجانی شده، دور از عقل نیست، افزود: بنا بر اظهارات این فرد، بابک زنجانی به دولت ایران در شرایط تحریم کمک زیادی کرده است و الان نباید او را تنها گذاشت.
 
 
 
سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۸
کد مطلب: 9457
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *